ДФС оприлюднила довідник умовних кодів причин коригування, які потрібно буде зазначати в РК до ПН

Наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307 затверджено зміни до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної.

Змінами передбачено, що Державна фіскальна служба України визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до Податкового кодексу України.

Сьогодні ДФС нарешті оприлюднила довідник умовних кодів причин коригування, які платникам ПДВ необхідно буде зазначати у РК, починаючи з 1 грудня 2018 року. 

Умовний код причини коригування Назва умовного коду причини, який може бути зазначено в розрахунку коригування Примітка
101 Зміна ціни  
102 Зміна кількості  
103 Повернення товару або авансових платежів  
104 Зміна номенклатури  
201 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно
до пункту 198.5 статті 198 ПКУ
 
202 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ  
203 Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до абзацу 11 пункту 201.4 статті 201 ПКУ  
301 Виправлення помилки (пункт 24 Порядку заповнення податкової накладної)  Зазначаєть у випадку складання розрахунку коригування з типом причини 20 до податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в Єдиному реєстрі податкових накладних вже зареєстрована податкова накладна.
302 Усунення неоднозначностей У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
303 Зменшення обсягу при нульовій кількості У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.
304 Зменшення кількості при нульовому обсягу У разі виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань податкової накладної, та відображення правильних показників товарних позицій, які утворились в результаті таких коригувань.


Джерело: Бухгалтер 911